rytuały piękna, sekrety urody, przepis na domowe farbowanie brody, kosmetyki naturalne

Osobiście nie widzę najmniejszego powodu aby farbować sobie brodę 🧔. Siwe włosy dodają mężczyźnie nie tylko powagi, ale są też bardzo sexy. Jeśli jednak ktoś mimo to czuje się źle z ich powodu, to polecam koloryzację gujawą🌱. Gujawa jest popularna w krajach azjatyckich, ale można ją łatwo zdobyć również w Europie.

Potrzebujesz:

  • około 12 świeżych listków gujawy (jedną gałązkę),
  • kubek wody,
  • łyżeczkę oleju rycynowego,
  • łyżeczkę olejku z czarnego sezamu,
  • łyżeczkę olejku agrestowego

Liście zalej wodą i zagotuj. Odcedź wywar i ostudź. Na koniec połącz z olejkami. Zaaplikuj na brodę i pozostaw na godzinę. Po tym czasie umyj brodę szamponem. Aby cieszyć się efektem pięknej, kruczo-czarnej brody, powtarzaj zabieg 3 razy w tygodniu przez około 3-4 tygodnie.

🌿 Liści gujawy (zwykle w postaci pasty) używa się także do higieny jamy ustnej. Mają one silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które odświeżają oddech i niwelują infekcje dziąseł. Można wykorzystać gałązkę z drzewa gujawy jako szczoteczkę do zębów lub do żucia.

🌿 Niektóre odmiany gujawy (zwłaszcza czerwona) mają silne właściwości przeciwutleniające. Antyoksydanty pomagają zneutralizować wolne rodniki, a witamina C stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto właściwości ściągające niedojrzałych owoców i liści gujawy poprawiają strukturę skóry oraz chronią przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Pomocne w walce z trądzikiem. Jeśli chcesz cieszyć się zdrową skórą, jedz przynajmniej jeden owoc gujawy dziennie.

Bye wizards & witches

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 341 times, 4 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *