domowe kosmetyki naturalne na porost włosów, diy

Ten internetowy hit obiecuje, że wasze włosy urosną 10 cm w ciągu zaledwie miesiąca. Ale nie bądźmy naiwni. Ludzki włos nie ma takiej możliwości i zwykle rośnie nie więcej niż 2-2,5 cm na 30 dni, wyjątkowym szczęściarzom może nawet 5 cm. Ale nigdy 10!

Gorczyca, będąca głównym składnikiem musztardy w proszku, zawiera odpowiadające za zdrowe włosy witaminy PP, H, F, B1, żelazo, fosfor, potas i wapń. Gorczyca rozgrzewa też i pobudza mikrokrążenie skóry, dzięki czemu stymuluje mieszki włosowe. Większość internetowych przepisów podaje jednak takie ilości i stężenia, które mogą doprowadzić do podrażnienia, a nawet poparzenia skóry głowy. Nie zostawiaj też maski na włosach na całą noc, jak radzą internety dla wzmocnienia efektu. I nie zamieniaj proszku musztardowego na zwykła musztardę ze słoika. Przed nałożeniem maski na włosy koniecznie zrób najpierw próbę uczuleniową. Pieczenie skalpu to nie oznaka rosnących włosów tylko silnej reakcji alergicznej!

Potrzebujesz:

  • 2 łyżki musztardy w proszku,
  • 2 łyżki gorczycy (opcjonalnie),
  • żółtko jaja,
  • 2 łyżeczki oliwy z oliwek,
  • 2 łyżki cukru,
  • 2 łyżki ciepłej wody

Proszek musztardy wymieszaj z ciepłą wodą, dodaj żółtko, oliwę i cukier. Wymieszaj, nałóż na włosy i pozostaw przez około 2 godzin. Powtarzaj zabieg raz w tygodniu przez miesiąc.

Maseczka z całą pewnością działa, ale jest mało bezpieczna ze względu na bardzo trudne do wyważenia proporcje, które prawdopodobnie powinny być dobierane indywidualnie dla każdego z nas. Z tego prostego względu ja jednak jej nie polecam. Jest jednak bezpieczniejszy i zdrowszy sposób na rozgrzanie skalpu, pobudzenie mikrokrążenia i pobudzenie włosów do wzrostu – olej musztardowy z nasion gorczycy. Olej musztardowy uwalnia was od ryzyka poparzenia, silnie odżywia (kwasy tłuszczowe Omega 3), regeneruje i nawilża włosy oraz skórę głowy. Najlepiej zastosować go przed myciem włosów i tylko na skórę głowy.

Bye witches

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

 

(Visited 709 times, 14 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *