depilacja, krem do depilacji, naturalne kosmetyki, przepisy na kosmetyki domowe, diy, wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury

Masz wrażliwą skórę, którą podrażnia golenie i szkodzą sklepowe kremy do depilacji? A może po prostu stawiasz na naturalne rozwiązania? Jakikolwiek cel by ci nie przyświecał, mamy coś dla ciebie…

Kremy do depilacji cieszą się dużą popularnością głównie dlatego, że pozwalają pozbyć się zbędnego owłosienia bezboleśnie i bez ryzyka uszkodzenia skóry. Mimo to, również ta metoda ma swoje ukryte wady – uczulające związki zasadowe w składzie chemicznym. Dlatego domowe kremy do depilacji to najlepsze rozwiązanie! Szczególnie dla alergików. Weź jednak pod uwagę, że domowe środki do usuwania włosów mogą nie dawać tak szybkich rezultatów jak produkty komercyjne. Ale przy regularnym stosowaniu spiszą się równie dobrze.

Reduktor owłosienia dla alergików

Potrzebujesz:

 • garść żółtej soczewicy
 • ziemniak
 • łyżkę miodu
 • łyżkę soku z cytryny

Soczewicę namocz przez noc i rano zblenduj na pastę. Dodaj obrany i pokrojony ziemniak oraz miód i sok z cytryny. Wymieszaj i nałóż na skórę na 20 minut. Po tym czasie zetrzyj palcami ze skóry. „Krem” w pełni usunie tylko delikatne włoski, ale twarde zmiękczy i rozjaśni, tak że będą mniej widoczne. Po kilkukrotnym zmiękczeniu również one mogą zostać usunięte.

Reduktor owłosienia (żyto, mleko, cytryna)

Potrzebujesz:

 • łyżkę stołowa z mąki żytniej (około 10 gr)
 • 2 łyżki stołowe mleka (około 20 ml)
 • łyżkę stołową świeżo wyciśniętego soku z cytryny (około 10 ml)

Nasyp mąkę żytnią do czystej miski i wymieszaj z mlekiem i cytryną. Kontynuuj mieszanie, aż otrzymasz jednolitą pastę. Mieszankę nałóż bezpośrednio na włoski, których chcesz się pozbyć. Odczekaj 20-30 minut. Cebulki włosów wchłoną mieszaninę i staną się słabsze. Masuj owłosiony obszar kolistymi ruchami. Spłucz zimną wodą. Tę naturalną recepturę należy stosować co najmniej 3 razy w tygodniu. Ponieważ receptura reduktora włosów zawiera sok z cytryny, lepiej ją nakładać na noc.

Reduktor owłosienia (żółta soczewica i ziemniak)
Potrzebujesz:
 • 3 łyżki stołowe żółtej soczewicy (około 30 gr)
 • wodę (tyle, ile będzie trzeba do uzyskania odpowiedniej konsystencji)
 • wodę z gotowania ziemniaka
 • 2 łyżki stołowe ekologicznego miodu (około 50 gr)
 • 4 łyżki stołowe świeżo wyciśniętego soku z cytryny (około 40 ml)

Namocz żółtą soczewicę w wodzie na noc. Następnego dnia zblenduj soczewicę i wymieszaj z wodą po ugotowaniu ziemniaka. Dodaj do tej mieszaniny świeży sok z cytryny i ekologiczny miód. Wymieszaj wszystkie składniki, aż uzyskasz jednolitą pastę. Nakładaj bezpośrednio na włoski, których chcesz się pozbyć. Zaczekaj 5 minut i wymasuj skórę. Spłucz zimną wodą i nałóż krem nawilżający. Powtórz ten zabieg dwa razy w tygodniu, najlepiej w nocy.

Reduktor owłosienia (kminek, mąka i miód)
Potrzebujesz:
 • 3 łyżki stołowe z organicznego kminku (około 30 gr)
 • 2 łyżki stołowe z mąki sojowej (około 20 gr)
 • 3 łyżki stołowe ekologicznego miodu (około 75 gr)

Kminek utrzyj na proszek w moździerzu i wymieszaj z mąką sojową. Dodaj miód, aby uzyskać pastę (możesz dodać trochę wody by poprawić konsystencję). Nałóż pastę bezpośrednio na włoski, których chcesz się pozbyć i odczekaj około pół godziny. Gdy pasta wyschnie, przetrzyj ją i wyczyść miękkim ręcznikiem lub wilgotną bawełną. Możesz zmniejszyć swoje niepożądane owłosienie, stosując tę mieszaninę 3 razy w tygodniu. Ponieważ ta mieszanka zawiera miód, będzie również nawilżać skórę.

Reduktor owłosienia (skórka pomarańczowa i sok z cytryny)
Potrzebujesz:
 • 2 łyżki stołowe z tartej skórki pomarańczowej (około 20 gr)
 • łyżkę stołową świeżo wyciśniętego soku z cytryny (około 10 ml)
 • białko jajka

Wymieszaj wszystkie składniki w misce i nałóż pastę bezpośrednio na owłosione miejsca. Odczekaj pół godziny. Gdy pasta wyschnie, masuj kolistymi ruchami, aby cebulki włosów wchłaniały mieszankę. Spłucz zimną wodą i nałóż kremem nawilżającym. Powtarzaj zabieg 2-3 razy w tygodniu, najlepiej w nocy.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 1 867 times, 22 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *