naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, diy, arabskie kosmetyki, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, rytuały piękna

Jedną z najstarszych roślin medycznych stosowanych w Egipcie była kozieradka. Do dziś zachowały się rozliczne przepisy na kozieradkowe eliksiry młodości, które „przemienią starca w młodzieńca”. Co zaskakujące, to głównie mężczyźni byli użytkownikami tych kosmetyków. Największą popularnością cieszył się wśród Egipcjan męski krem przeciwzmarszczkowy, opisywany w Papirusie Ebersa, a zawierający przede wszystkim olej z podwójnie wygotowanej kozieradki. Dziś przedstawiamy wam jedną z wariacji tego słynnego specyfiku.

Potrzebujesz:

  • łyżeczkę suszonych nasion kozieradki
  • 1/4 szklanki oleju ze słodkich migdałów

Utrzyj trochę nasiona kozieradki w moździerzu i zalej olejem migdałowym. Odstaw na pół godziny. Po tym czasie odcedź nasiona i delikatnie masuj olejem skórę twarzy.

Beslama, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 1 043 times, 9 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *