pielęgnacja włosów, domowy szampon, diy, przepisy na kosmetyki naturalne, włosy

Domowe szampony, chociaż nie pienią się tak dobrze jak te sklepowe, cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej osób rozumie, że ilość wytwarzanej piany wcale nie idzie w parze z pielęgnacją naszych włosów.

Szampon z solą magnezową działa leczniczo – goi podrażnienia i zmiany skórne, pomaga pozbyć się łupieżu, a także wzmacnia cebulki włosów.

Z poniższego przepisu uzyskasz szampon na około 2 mycia głowy. Więcej nie potrzebujesz, gdyż preparat nie zawiera konserwantów i nie zachowa świeżości dłużej niż kilka dni.

Potrzebujesz:

  • 2  łyżki suszonego korzenia mydlnicy / 4 łyżki świeżego korzenia
  • 2 łyżki suszonego korzenia łopianu / 4 łyżki świeżego korzenia
  • 2 łyżki suszonego kłącza tataraku / 4 łyżki świeżego kłącza
  • 1/4 szklanki soli magnezowej
  • 2,25 szklanki wody

Suszone zioła drobno pokrusz. Jeśli używasz świeżych ziół to je posiekaj. Podgrzej 0,25 szklanki wody, dodaj sól magnezową i mieszaj aż do jej rozpuszczenia. Odstaw, a do garnka wsyp zioła. Zalej dwoma szklankami wody i odstaw na 45 minut. Doprowadź do wrzenia i gotuj jeszcze przez kwadrans. Odcedź i dodaj przygotowaną wcześniej mieszankę magnezową. Przelej do wyparzonego słoika. Przed każdym użyciem wstrząśnij, żeby wytworzyła się piana. Przechowu nie dłużej niż kilka dni.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

 

(Visited 235 times, 3 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *