rytuały piękna, przepisy na kosmetyki naturalne, domowe kosmetyki, scrub do ciała, peeling kawowy, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, sekrety urody, naturalne mydło, diy, kasztany

Zapewne słyszeliście, że kasztany trzymane przy komputerze czy telewizorze pochłoną szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, a noszone zawsze w kieszeni płaszcza pobudzą do działania i dodadzą energii. A wiecie, że można z nich zrobić również mydło?

Kasztanowiec (zarówno jego owoce, jak i liście) zawiera mnóstwo escyny czyli saponin triterpenowych, dzięki czemu łatwo się pieni i ma właściwości myjące. Liście wystarczy tylko zgnieść i połączyć z wodą, a już wytworzy się mydlana pianka, którą można się umyć. Z owocami jest trochę więcej zachodu.

Ale do rzeczy. Jak wykorzystać kasztany w domowej produkcji mydła? Easy-peasy! Kasztany poprzekrawaj – mniejsze na pół, większe na cztery. Nie ma potrzeby obierać ich z łupinek, ale jeśli masz na to ochotę to nic nie stoi na przeszkodzie. Następnie zalej je wodą (ilość zależy od tego, jaką konsystencję mydła wolisz; ja preferuję gęstsze więc nie szaleję z wodą). Gotuj przez 2 godziny pod przykryciem, wystudź i przelej przez gazę / sitko / cedzak do pustego pojemnika po mydle w płynie albo innego z pompką. Gotowe!

Możesz przyspieszyć cały proces, jeśli zetrzesz uprzednio kasztany na drobnej tarce. Wówczas wystarczy zaledwie kwadrans gotowania.

Kasztanowe mydło jest hipoalergiczne i świetnie się sprawdzi w przypadku cery naczynkowej, a także mało atrakcyjnych pajączków na nogach, albowiem kasztany mają również właściwości obkurczające naczynia krwionośne. Kasztan zawiera w kwiatach i korze tak wiele wartościowych substancji, że zainteresował się nim także przemysł kosmetyczny, szczególnie doceniając jego działanie przeciwżylakowe i antycellulitowe.

Zobacz także:

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

 

(Visited 917 times, 4 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *