Mydło naturalne DIY

Chciałabyś zacząć robić swoje własne, ekologiczne mydła, ale boisz się, że sobie nie poradzisz? Zacznij od czegoś naprawdę prostego, a z czasem, gdy już nabierzesz wprawy i odwagi, przejdź do bardziej skomplikowanych receptur.

Mydełko tymiankowe do masażu

Nie lubisz myć się małym kawałkiem nie do końca zużytego mydła? Nie musisz tego robić. Odkładaj je, a kiedy uzbierasz wystarczająco dużo przerób na mydełko tymiankowe! Kawałki mydła zetrzyj na tarce z grubymi oczkami i dolej tyle wody, by uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Na każde pół szklanki masy dodaj czubatą łyżkę suszonego tymianku i wymieszaj. Nałóż do silikonowych foremek i odstaw do zastygnięcia. Listki tymianku pozostaną szorstkie, dzięki czemu będą pobudzać krążenie i masować skórę. Najlepiej kierować się od stóp ku górze…

Galaretka do mycia ciała i włosów

Zalej 2 opakowania żelatyny pół kubka wrzącej wody i mieszaj do rozpuszczenia. Dodaj 50 ml żelu aloesowego i ponownie wymieszaj. Dolej 4 krople olejku eukaliptusowego i 3 krople dowolnego barwnika spożywczego. Wymieszaj i przelej do silikonowych foremek. Możesz zatopić w nich kwiatki, żeby ładniej wyglądały. Schowaj na 4 godziny do lodówki. Używaj jak mydło. Przechowuj w lodówce do kilku tygodni.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 791 times, 6 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *