pielęgnacja twarzy, kosmetyki naturalne, przepisy, diy, arabskie kosmetyki, wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę

Libanki do nawilżania skóry oraz na poparzenia słoneczne wykorzystują labneh – „serek” otrzymywany po odcedzeniu jogurtu greckiego z serwatki. Labneh jest łatwy do przygotowania w domu, a nałożony na twarz szybko nawilża i przynosi ukojenie.

Labneh to jest najprostszy „ser” na świecie i do jego przyrządzenia nie trzeba mieć żadnych umiejętności kulinarnych. Z jogurtu naturalnego odcedzanego przez 6-12 godzin otrzymasz gęsty jogurt typu greckiego. A po odcedzaniu jogurtu greckiego przez 12-24 godziny otrzymasz labneh – delikatny, kremowy serek do smarowania pieczywa. Możesz użyć również gotowe jogurty greckie ze sklepu. Przełóż je do miski, dodaj sól oraz opcjonalnie inne ulubione przyprawy i zioła, i wymieszaj. Na sitko połóż podwójnie złożoną pieluchę tetrową, wyłóż na nią masę, ściśnij i zawiąż ciasno na końcu gumką recepturką. Sito postaw na misce, w której będzie zbierała się serwatka i wstaw do lodówki. Co kilka godzin możesz ścisnąć gumkę bardziej. Po 12-24 godzinach odcedzania otrzymasz kremowy serek do smarowania pieczywa, a po 3 dniach – miękki serek, do krojenia i lepienia kulek do zamarynowania w oliwie z przyprawami i czosnkiem. Możesz odcedzać labneh nawet i 5 dni, jeśli masz takie życzenie.

Nas oczywiście interesuje labneh bez żadnych dodatków. Do pielęgnacji twarzy świetnie nadaje się zarówno sam „serek”, który nakładamy na twarz jako maseczkę, jak i odsączona z jogurtu serwatka, którą przemywamy twarz jak tonikiem.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 240 times, 3 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *