cupping, masaż twarzy, bańki chińskie, odmładzanie, azjatyckie kosmetyki, rytuały piękna, wielka księga kosmetyków naturalnych

Chińskie bańki kosmetyczne zasłynęły najpierw jako doskonałe narzędzie do walki z cellulitem, a dopiero potem jako remedium na rozszerzone pory, starzenie się skóry, utratę jędrności i opadający owal, a także stany zapalne i obrzęki. Masaż próżniowy twarzy stymuluje skórę i pobudza do pracy fibroblasty, odpowiedzialne za powstawanie kolagenu. Już tego samego dnia możesz zauważyć wymierne efekty w postaci świeżej i zdrowo napiętej skóry.

Przed przystąpieniem do masażu nakładamy na twarz olej z nasion chia (albo inny ulubiony). Lepiej tego etapu nie pomijać, gdyż skóra musi mieć odpowiedni poślizg. Mniejszymi bańkami wykonujemy masaż okolic ust, większymi – kości policzkowych, linii żuchwy i czoła. Wystarczy zassać powietrze (ścisnąć bańkę, docisnąć do skóry i puścić) i przesuwać po skórze „bańką”. Cały „zabieg” powinien zająć około 5 minut. Lekkie zarumienienie powstałe w wyniku pobudzenia krążenia, szybko zniknie.

Bańki wykonano ze specjalnego silikonu przeznaczenia medycznego i są bardzo łatwe w użyciu, mimo to jednak trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż zbyt mocno wykonany masaż próżniowy może nieodwracalnie zerwać włókna kolagenowe i w efekcie jeszcze bardziej osłabić jędrność skóry. Aby przywrócić stan skóry sprzed nieumiejętnie przeprowadzonego zabiegu, trzeba potem zastosować technologie najwyższej jakości np. fale radiowe. Masaż próżniowy polega bowiem na kontrolowanym zasysaniu skóry. Nie powinien on być wykonywany u osób z cerą wrażliwą i naczynkową (może doprowadzić do popękania naczynek) oraz pokrytą zmianami trądzikowymi (może pogłębić stany zapalne i rozsiać je po całej twarzy).

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 2 444 times, 34 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *