Ta głęboko oczyszczająca maseczka ostatniej królowej Francji jest świetnym sposobem na detox skóry twarzy. Mimo iż receptura liczy już sobie ponad dwa wieki wciąż jest na topie. Koniak, będący jej głównym składnikiem, poprawia krążenie, zwęża pory i rozświetla skórę. Mleko głęboko oczyszcza. Jajka natomiast naprawiają tkankę skórną, głęboko nawilżają i spowalniają procesy starzenia, niwelują bakterii odpowiedzialne za wypryski. Cytryna zaś jest naturalnym eksfoliantem i znakomicie radzi sobie z usuwaniem warstwy martwego naskórka. Rozjaśnia jednocześnie wszelkie przebarwienia na skórze i plamy pigmentacyjne.
Potrzebujesz:
     🍷 2 łyżki koniaku (albo wódki)
     🥛 1/3 szklanki mleka w proszku
     🥚 białko z jednego jaja
     🍋 sok z jednej cytryny
Wszystkie składniki połącz ze sobą używając blendera (oczywiście Maria Antonina robiła to ręcznie, a raczej robiono to za nią). Kiedy uzyskasz gładką pastę, odłóż większą część na bok, a resztę nałóż na twarz i pozostaw do zastygnięcia. Po kwadransie użyj resztę odłożonej wcześniej pasty do zmycia maski z twarzy. Rozcieraj ją okrężnymi ruchami palców po twarzy, złuszczając zastygniętą warstwę. Na koniec umyj twarz ciepłą wodą i delikatnie osusz ręcznikiem. Nałóż swój ulubiony krem i ciesz się promienną skórą
Bye, witches

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 548 times, 3 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *