wałeczek jadeitowy, roller jadeitowy, chińskie kosmetyki, odmładzanie, drenaż limfatyczny, azjatyckie kosmetyki, przepisy na kosmetyki naturalne, rytuały piękna, sekretne receptury

Rollery z jadeitu (lub różowego kwarcu) znane są od wieków tradycyjnej medycynie chińskiej, nie tylko ze względu na swoje właściwości energetyczne, ale również kosmetyczne. Wszak jadeit jest kamieniem „żadowym” (japoński i chiński rzeczownik „żad” oznacza kamień młodości np. nefryt czy wspomniany już jadeit).

Kwarce lepiej trzymają chłód niż jadeit, ale to jadeit słynie ze swoich leczniczych właściwości (m.in. zamyka pory i pobudza krążenie limfy). Roller z jadeitu spłyci drobne zmarszczki, ale na te większe zdecydowanie skuteczniej działają płytki guasha (o nich opowiemy sobie innym razem).

Energia jadeitu przywraca skórze witalność, poprawia owal twarzy, unosi policzki, poprawia mikrokrążenie, zamyka pory, zmniejsza wydzielanie sebum, odmładza i nadaje cerze promienny wygląd. Ma też działanie drenujące (drenaż limfatyczny twarzy poprawia przepływ limfy i zwiększa metabolizm tkanek, lepiej je dotleniając). Stosowany regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, zmniejsza cienie i worki pod oczami.

Przed użyciem kamiennego wałeczka warto najpierw schować go do lodówki, żeby się schłodził (jadeit zaskakująco długo utrzymuje niską temperaturę), a w tym czasie wykonać masaż manualny drenujący, shiatsu lub japoński, z elementami akupresury. Możesz też nałożyć na twarz olejek różany lub inny ulubiony, ale ogranicz się raczej do jednego kosmetyku.

Jak używać rollera? Masuj twarz rollerem, kierując się od środka twarzy do zewnątrz. A także wzdłuż szyi, od góry do dołu. Kierunek wykonywania masażu jest tutaj bardzo istotny, aby poprawić drenaż limfatyczny. Zacznij od czoła i kieruj się ku skroniom, potem od skroni w kierunku ucha, aż wreszcie od nosa w kierunku policzków. Mniejszą końcówkę używaj pod oczy. Po każdym użyciu zdezynfekuj swój roller za pomocą preparatu z alkoholem lub umyj mydłem i wodą. W ten sposób unikniesz roznoszenia bakterii po skórze całej twarzy.

Zobacz także: Proszek jadeitowy. Pielęgnacja twarzy po chińsku

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 422 times, 2 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *