jadeit, chińska pielęgnacja, azjatyckie kosmetyki, naturalne kosmetyki, przepisy na kosmetyki, diy, pielęgnacja twarzy, rytuały piękna, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, azjatki

Jadeit to minerał, złożony głównie z krzemianów wapniowo-magnezowych i wydobywany przede wszystkim w rejonie Chin i Birmy. Według starożytnych wierzeń chińskich, ma zdolność do relaksacji umysłu i duszy.

Starożytni uzdrowiciele uważali jadeit za panaceum na prawie wszystkie choroby. Zalecano noszenie go na klatce piersiowej, a w chorobach układu pokarmowego spożywanie wewnętrznie. Alchemicy zrobili z kamienia drobny proszek, który zalecano do picia z wodą lub do przecierania problematycznych obszarów.

Ten luksusowy składnik kosmetyków jest głównym czynnikiem opóźniającym procesy starzenia się skóry. Proszek jadeitowy zmniejsza zmarszczki i pomaga utrzymać gładkość i dobrą kondycję. Co więcej, proszek jadeitowy w kosmetykach wzmacnia odcień i blask skóry oraz zwiększa jej temperaturę zapewniając odprężenie oraz natychmiastowy efekt rozgrzewający.

Taki jadeitowy proszek możesz przyrządzić sama w domu. Wystraczy że rozdrobnisz jadeitowy kamieć na miał. Jadeit jest twardszy od szkła, więc rozkruszenie go będzie wymagało trochę wysiłku. Ale kiedy już się z tym uporasz, możesz śmiało dodawać odrobinę proszku do kremów na dzień lub na noc, czy balsamów do ciała.

Zobacz także: Odmładzanie po chińsku. Jadeitowy roller do masażu twarzy

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 303 times, 3 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *