jak zrobić afrykańskie warkoczyki, pielęgnacja włosów, afryka

Afrykańskie warkoczyki to dobra alternatywa dla dredów, które jednak nie do końca są estetyczne. Cornrows możemy zaplatać na wiele sposobów, tworząc na głowie przeróżne wzory. Najlepiej je wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim, choć usługa do tanich nie należy (około 300-500 zł).

Warkoczyki są bardzo efektowne i wygodne. Nie działają na nie żadne czynniki zewnętrzne więc bez obaw możesz w nich chodzić na basen, do solarium, sauny, czy uprawiać sport.

Można je wykonać zarówno z własnych włosów, jak i wplatając do naszych włosów włosy syntetyczne (bez użycia jakichkolwiek narzędzi oraz środków chemicznych). Aby wpleść włosy syntetyczne, Twoje własne włosy nie mogą być krótsze niż 5-7 cm. W ten sposób możesz przedłużyć własne włosy… nawet do pasa. W naturalne włosy można wpleść różne kolory. Wybieraj jednak włosy syntetyczne tylko dobrej jakości, jeśli nie chcesz po rozpleceniu warkoczyków odkryć, że zniszczyły one Twoje własne włosy i teraz do niczego już się nie nadają.

Zaplatanie warkoczyków

Przed zapleceniem warkoczyków umyj włosy i nie nakładaj odżywek, oleistych produktów do wygładzania włosów itp. Nie prostuj ich ani nie stylizuj.

Ważne jest by podzielić włosy na równe pasma oraz zaplatać je ściśle i równomiernie. Od tego w głównej mierze zależy nasz efekt końcowy. Warkoczyki możesz zapleść ręcznie albo przy pomocy specjalnej maszynki. Każda metoda ma swoje plusy i minusy. Zaplatanie ręczne jest bardzo pracochłonne, a splot zrobiony maszynką, choć szybszy, nie będzie jednak tak zwarty. Po zapleceniu każdego warkoczyka końcówki włosów (najlepiej syntetycznych) lekko przypalamy. Uważaj żebyś sobie nie zrobiła krzywdy, bo włos naturalny bardzo szybko się spala! Ja osobiście nakładam na końce kolorowe, cienkie gumeczki. Od czasu do czasu muszę je ściągnąć i poprawić splot na końcu warkoczyka, ale przynajmniej nie ryzykuję poparzeniem skóry głowy i nie niszczę własnych włosów.

Pielęgnacja warkoczyków

Warkoczyki można nosić od 3 miesięcy do pół roku (w zależności od od tego, jak szybko nam rosną). W tym czasie można myć głowę i pielęgnować włosy zupełnie normalnie, jak robiłaś to do tej pory. Podczas mycia lub kąpieli wodnych warkocze nieznacznie przybierają na wadze, dlatego by tego uniknąć pamiętaj o zwinięciu ich w koka lub inną fryzurę – nie odczujesz wtedy ciężaru. Możesz myć włosy nawet codziennie ale nie używaj zbyt gęstych szamponów gdyż możesz mieć problem z ich wypłukaniem. Lepiej zastosować spray lub rozcieńczyć szampon z wodą. Zarówno na włosy naturalne jak i syntetyczne nakładać można wszelkiego rodzaju odżywki, maski czy płynny jedwab. Pamiętaj jednak by zawsze dokładnie wypłukać włosy. Staraj się nie pozostawiać ich również do wyschnięcia. Susz je suszarką.

By wydłużyć okres ich noszenia śpij w spiętych włosach by nadmiernie ich nie szarpać. Jeżeli pojawią się odrosty a Ty nie będziesz miała ochoty jeszcze rozplatać swoich warkoczyków, wystarczy szeroka opaski lub chustka, która ukryje odrosty.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 5 291 times, 83 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *