masło kombo, przepisy na naturalne kosmetyki, naturalny bronzer, samoopalacz, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, rytuały piękna, afrykańskie masło

Masło kombo pochodzi z Ghany i jest wytwarzane z orzechów drzewa Pycnanthus Angolensis, zwanego także muszkatołowcem afrykańskim. Aplikowane na skórę ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne. Przyspiesza gojenie ran. Przynosi ulgę skórze suchej, spękanej i łuszczącej się.

Swoją nazwę zawdzięcza obecności unikalnego kwasu kombowego, który jest silnym antyoksydenatem – zwalcza wolne rodniki i opóźnia starzenie się skóry. Masło kombo to również wyjątkowa kompozycja kwasów tłuszczowych (aż 73 proc. nasyconego kwasu mirystynowego i 15 proc. rzadkiego kwasu mirystooleinowego omega-5 o działaniu przeciwzapalnym). Dzięki niskiej zawartości NNKT omega-9 i tłuszczów nasyconych, kombo możne być bezpiecznie stosowane przy nawracających infekcjach skórnych.

Masło kombo ma lekką konsystencję, naturalnie ciemnobrązowy kolor i korzenno-orzechowy, przypominający kawę zapach. Masło szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Może być stosowane zarówno na skórę (szczegónie problemową), jak i na włosy.

Wmasowane w wilgotną skórę po kąpieli nawilża, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się zmian i wygładza łuszczący się naskórek. Sprawdza się zwłaszcza w leczeniu łuszczycy, egzemy i dermatoz. Łagodzi też podrażnienia po depilacji. Cienka warstwa masła kombo wmasowana w skórę całego ciała zadziała jak naturalny bronzer i nada jej złocisty odcień. Efekt utrzyma się do następnej kąpieli. Uważaj jednak, gdyż masło może barwić jasne ubrania. Wcieraj masło w skórę powoli, masując ją powoli kolistymi ruchami. W ten sposób dodatkowo rozgrzejesz bolące mięśnie i stawy. Masaż masłem kombo rozluźnia też napięte mięśnie oraz zapobiega zakwasom po wysiłku fizycznym. Możesz dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Odrobina masła kombo nałożona punktowo (najlepiej na noc) na niedoskonałości twarzy, przyspieszy gojenie i zmniejszy widoczność blizn. Nie zaleca się jednak stosować masła kombo na skórę całej twarzy i w okolicach oczu.

Na łupież, łojotok skóry głowy, czy wypadanie włosów – pomoże kompres z masła kombo. Na 30-60 min. przed planowanym myciem włosów, wetrzyj masło w skórę głowy i zawiń włosy ręcznikiem. Po upływie przewidzianego czasu, umyj włosy szamponem jak zwykle. Ze względu jednak na intensywny kolor masła, może ono barwić włosy bardzo jasne i rozjaśniane. Przed pierwszym użyciem należy przeprowadzić test na małej powierzchni skóry.

Możesz również łączyć masło kombo z odżywką do włosów. Zaaplikuj na skórę głowy, przykryj czepkiem i ręcznikiem. Zmyj po godzinie. Emulgatory zawarte w odżywce ułatwią zmycie masła z włosów i skóry głowy.

Masaż z użyciem masła kombo przyniesie relaks także dla stóp. Dzięki właściwościom antyseptycznym i przeciwgrzybicznym hamuje ono rozwój ewentualnych infekcji oraz regeneruje suchą i spękaną skórę.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 717 times, 1 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *