Azjatycka gąbka konjac, pielęgnacja ciała po azjatycku, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, rytuały piękna, sekrety urody Azjatek, kosmetyki naturalne

Gąbka ta służy do oczyszczania twarzy oraz jej masażu (nie uszkadza naskórka, za to masuje skórę, wspomagając odnowę komórek i pobudzając przepływ krwi). Jest wykonana z pochodzącej z Azji górskiej byliny Amorphophallus konjac, która ma odczyn zasadowy (stąd jej właściwości myjące) i jest bogata w minerały (cynk, fosfor, żelazo, miedź), witaminy (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), kwas foliowy, węglowodany i białko. Oryginalna gąbka konjac nie zawiera żadnych mikroorganizmów, bakterii i zanieczyszczeń.

Stosowanie gąbki konjac zaleca się szczególnie osobom z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną, ale na rynku – obok uniwersalnego – wciąż pojawiają się kolejne rodzaje gąbki konjac:

  • konjac z bambusowym węglem drzewnym do cery młodzieńczej, skłonnej do wyprysków, tłustej
  • konjac z zieloną glinką zarówno do cery tłustej, jak normalnej i mieszanej (skutecznie oczyszcza pory)
  • konjac z czerwoną glinką do cery wrażliwej i suchej
  • konjac z różową glinką dla skóry wrażliwej i delikatnej, narażonej na działanie promieniowania UV

Przed każdym użyciem zamocz gąbkę w ciepłej wodzie, aż napuchnie i zwiększy objętość. Masuj gąbką twarz, wykonując delikatne, koliste ruchy, dzięki czemu oczyścisz ją i odświeżysz, wspomożesz odnowę komórek. Jeśli używasz gąbki do demakijażu, pamietaj by nałożyć na gąbkę mniej niż zwykle produktu do mycia twarzy (mleczka, żelu, płynu czy toniku), ponieważ gąbka konjac zwiększa wydajność stosowanych środków. Jeśli chcesz oczyścić twarz po nocy – nie musisz korzystać z żadnego dodatkowego preparatu. Na koniec delikatnie wyciśnij gąbkę, ale nie wyżymaj i nie wykręcaj bo ją uszkodzisz. Gąbkę konjac najlepiej powiesić na sznureczku w przewiewnym miejscu w łazience, ale nie w kabinie prysznicowej, gdyż wilgoć przyspiesza jej rozkład.

Gąbkę konjac, według zaleceń producenta, można używać do 3 miesięcy. Kiedy zacznie się kruszyć należy ją bezwzględnie wymienić. Można ją uprać w temperaturze 60 st. C, a nawet wyparzyć w garnku z gotującą się wodą. Produkt jest biodegradowalny, zatem zużytą gąbkę można uzyć jako wypełnienie dna doniczki (będzie zatrzymywać wodę).

Jeśli zależy ci na lepszej jakości produktu, wybieraj te z Korei lub Japonii, a nie z Chin.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 364 times, 1 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *