qasil, drzewo gob, afrykańskie kosmetyki naturalne, trądzik, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, pielęgnacja twarzy

Kobiety z Etiopii i Somalii znane są ze swojej urody, którą w większości zawdzięczają dobrym genom. Jednak naturalna pielęgnacja skóry ekstraktami różnych roślin jest również kluczowa dla ich uroczego wyglądu. Ich największy sekret to Qasil.

Qasil to nic innego jak proszek z liści drzewa Gob, rosnącego na terenach Afryki Wschodniej. Liście drzewa Gob nie tylko działają antybakteryjne, ale także są bogate w przeciwutleniacze i witaminę C, która pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Kobiety w Afryce Wschodniej od stuleci wykorzystują liście z drzewa Gob, aby złuszczać, zmiękczać i rozjaśniać skórę. Qasil, który jest naturalny i ma niesamowite właściwości kosmetyczne.

Qasil stosuje się do oczyszczania twarzy i złuszczania martwego naskórka. Etiopskie i Somalijskie kobiety przygotowują na jego bazie maseczki, które dodatkowo łagodzą suchość skóry, wygładzają zmarszczki i niwelują przebarwienia, pryszcze i inne niedoskonałości skóry. Wiele Afrykanek cierpi z powodu zatykających się z powodu gorąca i wszechobecnego pyłu porów skóry. Qasil radzi sobie również z tym problemem i pozostawiając skórę odświeżoną i odnowioną.

Qasil stosuje się także w cotygodniowej pielęgnacji włosów – wykazuje on lecznicze właściwości dla skóry głowy i skuteczność w walce z łupieżem. Dlatego możesz przygotować większą ilość maseczki z qasil i zaaplikować ją nie tylko na twarz, ale na całą głowę!

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 1 246 times, 52 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *