Stosując go regularnie, pozbędziesz się popękanych pięt, a twoje stopy będą odpowiednio nawilżone i odżywione. Swoje lecznicze właściwości lawenda zawdzięcza dużej zawartości substancji aktywnych m.in. linalolu, terpeny, garbników, kwasów organicznych i soli mineralnych. Działa także przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie. Pozyskane z niej olejki są składnikiem wielu produktów do pielęgnacji stóp… także tych domowej roboty.

Potrzebujesz:

  • 3 łyżki oleju lnianego
  • 4 łyżki kwiatów lawendy
  • 6 łyżek bezwonnej lanoliny

Do naczynia przeznaczonego do kąpieli wodnych (możesz mieć specjalne lub wykorzystać zwykłą żaroodporną miseczkę) wlej olej lniany i dodaj kwiaty lawendy. Podgrzewaj przez 5-8 minut i odstaw do ostygnięcia na 2 godziny. Po tym czasie przecedź, wyciśnij zioła i dodaj lanolinę. Ponownie podgrzewaj w kąpieli wodnej, aż do całkowitego roztopienia się lanoliny. Ubijaj trzepaczką, aż balsam całkowicie ostygnie. Przełóż do słoiczka i przechowuj do 2 miesięcy. Smaruj stopy 2-3 razy w tygodniu, po kąpieli.

Bye, witches!

Zobacz także: La toilette. Francuski rytuał pielęgnacyjny w 10 krokach

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

 

(Visited 287 times, 4 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *