sekrety urody Katarzyny Medycejskiej, kosmetyki naturalne, przepisy na kosmetyki, DIY, Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata

Księżna z rodu włoskich Medyceuszy i żona króla Francji Henryka II niestety nie grzeszyła urodą. Ale za to miała nieskazitelną cerę. Katarzyna Medycejska korzystała z XII-wiecznych receptur, spisanych przez mniszkę, zielarkę i uzdrowicielkę – św. Hildegardę z Bingen. Wiele z pozostawionych przez tę mistyczkę przepisów na naturalne kosmetyki stosuje się do dziś i to nie tylko we Francji. Ulubioną miksturą Katarzyny była ogórkowa wcierka. Wypróbuj ja i ty.

Potrzebujesz:

  • 2 łyżki startego ogórka bez skórki
  • pół łyżeczki miodu

Ogórek wymieszaj z miodem i wcieraj papkę w oczyszczoną skórę twarzy. Na koniec umyj buzię zimną wodą. W sezonie ogórkowym stosuj zabieg codziennie rano.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 381 times, 1 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *