kąpiel ametystowa, receptury świętej Hildegardy z Bingen, naturalne kosmetyki, przepisy na kosmetyki, diy, wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury, uroda, pielęgnacja skóry

Święta, uzdrowicielka i mistyczka, znała wiele cudownych receptur na poprawę zdrowia i urody. Czy wierzyła również w leczniczą moc kamieni? Do dziś pozostaje kwestią sporną czy rozdział o kamieniach szlachetnych faktycznie wyszedł spod jej pióra. Zostawmy to jednak historykom, mędrca szkiełku i oku… same zaś siup do wanny!

Ametystowi przypisuje się działanie lecznicze w przypadku skóry dotkniętej trądzikiem, wysypką, liszajem, egzemą czy atopowym zapaleniem skóry, a także poparzeniem słonecznym i ukąszeniami owady. Ma on rzekomo zmniejszać opuchliznę i tonizować skórę. Jej uzdrowicielskiej mocy nie oprą się nawet brodawki!

Kąpiel ametystowa na problemy skórne i brodawki

Potrzebujesz:

  • 3-5 l wody
  • ametyst

Trzymaj ametyst nad gotującą się wodą. Uważaj żeby się nie poparzyć. Kiedy cały kamień pokryje się oparami, włóż go do garnka z wrzącą wodą. Wlej wodę razem z kamieniem do wanny napełnionej letnią wodą. I gotowe.

Woda ametystowa do picia

Przez około pół godziny trzymaj kryształ ametystowy zawieszony nad garnkiem z gotującą się wodą, tak aby skraplająca się na nim woda spływała z powrotem do garnka. Po tym czasie zgaś ogień i pozostaw wodę do wystudzenia. Kiedy kamień przestygnie i nie będzie już parzył skóry, włóż go do garnka. Twoja woda ametystowa będzie gotowa, kiedy ostygnie. Pij ją rano przed posiłkiem, a pobudzi twoją przemianę materii i pozwoli ci się cieszyć zdrową skórą.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 856 times, 21 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *