Ocet imbirowy świętej Hildegardy z Bingen na trądzik, piegi i egzemę, wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury, książka, przepisy

Frankońska wizjonerka, mistyczka, uzdrowicielka i benedyktynka, uznawana przez Kościół katolicki za świętą, znała wiele cudownych receptur na poprawę zdrowia i urody. Jej wielki urodowy sekret stanowił ocet imbirowy.

Imbir działa na skórę antybakteryjnie, przeciwzapalnie, kojąco i regenerująco. Sprawdzi się w leczeniu trądziku i egzemy, a także wybieli piegi i plamy starcze. Szczególnie jest polecany dla cery wrażliwej.

Przepis świętej Hildegardy z Bingen na ocet imbirowy

Obierz 2 bulwy imbiru, zetrzyj na drobnej tarce i wyciśnij przez ściereczkę sok. Wyciśnięty imbir zalej pół litra octu jabłkowego NIEPASTERYZOWANEGO (!!!), przynajmniej 6-procentowego. Zakręć słoik i odstaw na 3 tygodnie.

Jeśli chcesz pozbyć się trądziku lub egzemy, rano i wieczorem przemywaj miejsca dotknięte zmianami rozcieńczonym wodą octem imbirowym (w proporcji 1:1). Jeśli chcesz się pozbyć piegów i plam starczych, smaruj przebarwione miejsca na skórze trzy razy dziennie. W przypadku skóry bardzo wrażliwej, łyżkę octu imbirowego rozcieńcz w litrze zimnej wody, w tak przygotowanym roztworze nasącz bawełnianą chustę, wyciśnij ją i połóż na twarz. Płaską dłonią nacieraj twarz przez chustę aż poczujesz ciepło.

Herbatka imbirowa na trądzik i egzemę

Kilka plasterków imbiru zalej 200 ml gorącej wody i odstaw na 10 minut. Herbatką przemywaj miejsca dotknięte trądzikiem lub egzemą.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 694 times, 25 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *