kosmetyki naturalne z piwa, przepisy na domowe kosmetyki, diy, pielęgnacja włosów i twarzy, rytuały piękna, sekrety urody

Piszecie, że zaniedbuję i pomijam panów. Ależ już się poprawiam! Zastanawiałam się tylko, czym właściwie powinny wyróżniać się idealne kosmetyki dla mężczyzn. I doszłam do wniosku, że powinny być po prostu męskie. A cóż może być bardziej męskiego od kufla zimnego piwa? Z dzisiejszego tekstu piankę mogą spijać również panie, albowiem piwo świetnie wpłynie na ich włosy, skórę i paznokcie…

Pamiętaj jednak, że do zabiegów kosmetycznych nadaje się tylko piwo bez dodatków smakowych i bez konserwantów, najlepiej z małego, lokalnego browaru w twojej okolicy. Najlepsze jest piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.

Już starożytni Rzymianie doceniali upiększające właściwości piwa – zażywali kąpieli piwnych, aby złuszczyć skórę, pozbyć się toksyn z organizmu i dostarczyć włosom witamin. A do dziś wykorzystują je Czesi. W rodzinnym browarze Chodovar w miejscowości Chodova Plana (ok. 9 km od Mariańskich Łaźni) znajduje się prawdopodobnie największe piwne spa na świecie. Piwnych kąpieli można również zasmakować w Zakopanem.

Piwne kąpiele

Piwna kąpiel zaradzi na cellulitis, przyniesie ulgę skórze suchej, z łuszczycą czy egzemą, wzmacni elastyczność i jędrność tkanki, a także paznokci i włosów. Wystarczy na 20 minut zanurzyć się w aromatycznej kąpieli z dodatkiem piwa w temperaturze ok. 34-42 stopni. W spa na zakończenie zabiegu dodatkowo przez pół godziny wypoczywasz w łóżku wyściełanym słomą z owsa, gdzie ciało poci się i wydala toksyny.

Piwo na wzmocnienie paznokci

Potrzebujesz:

  • kieliszek piwa
  • kieliszek octu jabłkowego
  • kieliszek oliwy

Połącz składniki i zanurz paznokcie na kwadrans w miksturze. Po tym czasie umyj ręce. Piwną odżywkę dla paznokci możesz zastosować również na stopy. Resztę mikstury możesz rozcieńczyć z przegotowaną wodą (1:2) i wykorzystać do spłukania włosów po umyciu głowy.

Piwo na podrażnienia skóry twarzy

Piwo oczyszcza pory skóry, pobudza krążenie krwi, a zawarte w nim witaminy z grupy B i drożdże łagodzą stany zapalne i podrażnienia.

100 ml ciemnego piwa (bez dodatków smakochych!) wlej do miski, nasącz w nim wacik lub gąbeczkę i dociskaj do oczyszczonej skóry twarzy. Powtarzaj zabieg przynajmniej raz w tygodniu. Resztę piwa możesz zużyć do płukania włosów po umyciu głowy…

Piwo jako płukanka do włosów

Otwórz piwo przynajmniej pół godziny przed użyciem, by wyparował z niego alkohol (może on wysuszać włosy). Użyj go do ostatniego płukania włosów.

Piwo to również świetny dodatek do odżywki do włosów. Możesz ją przygotować na wiele sposobów – z olejkiem jojoba, z żółtkiem jajka czy rumu.

Odżywka piwna z olejkiem jojoba

Ciepłe i najlepiej ciemne piwo wymieszaj z łyżeczką olejku jojoba. Umyj włosy, polej przygotowaną mieszanką i nakryj ręcznikiem na około pół godziny.
Na koniec spłucz ciepłą wodą.

Odżywka piwna z żółtkiem

Potrzebujesz:

  • ciepłe, najlepiej ciemne piwo
  • żółtko jaja
  • odrobinę rumu (opcjonalnie)

Wymieszaj składniki, nałóż mieszkankę na umyte włosy i pozostaw na 20 minut.
Spłucz włosy wodą z dodatkiem soku z cytryny – to pobudzi je do wzrostu.

Ahoj, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

(Visited 327 times, 2 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *