przepisy na kosmetyki naturalne, kosmetyki do kąpieli, diy, wino, winoterapia

Natura nie obdarzyła Marii Stuart urodą… ale była ona królową i była zdecydowana być piękną. Dlatego kazała swoim sługom napełniać wannę białym winem, przekonana że wino poprawia jej cerę. Brzmi dekadencko? A mimo to ludzie również dzisiaj zażywają winnych kąpieli i nazywa się to winoterapią. Są miejsca na całym świecie, gdzie możesz poczuć się jak Maria, Królowa Szkotów.

Trudno dokładnie powiedzieć czego i w jakich proporcjach używała królowa, ale w nowoczesnej winoterapii nie stosuje się pełnowartościowego, alkoholowego wina. Zamiast tego wykorzystuje się resztki z procesu produkcji wina – pestki i pulpę z winogron. Więc nie… nie można się w takiej kąpieli upić.

W dzisiejszej kosmetologii coraz częściej wykorzystuje się winogrona, które są naturalną skarbnicą substancji regenerujących i oczyszczających organizm. Uzyskane z nich wino ma właściwości pielęgnacyjne, antystresowe, rewitalizujące, anti-aging i energizujące. Zabiegi z użyciem wina pobudzają mikrokrążenie, produkcję kolagenu i elastyny, a także odżywiają, nawilżają, wygładzają i napinają skórę. Wzmacniają naczynia krwionośne, eliminują toksyny i zapobiegają zatrzymywaniu wody w tkankach. Szczególnie polecane dla skóry dojrzałej, suchej i wiotkiej, a także na rozstępy i cellulit (zawarta w winie tanina ma działanie oczyszczające naczynia krwionośne i pobudzające krążenie). Winoterapia hamuje również proces namnażania się wirusów i zmniejsza stany zapalne skóry oraz naczyń krwionośnych.

Współczesne badania potwierdziły, że winogrona, a także ich soki przywracają równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Ich skórka jest bogata w związki polifenolowe, mające działanie przeciwutleniające, a także w resweratrol, który hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i zwiększa spalanie tłuszczu. Również wykorzystywane do peelingów pestki winogron są bogate w polifenole, które często spotyka się w kosmetykach anti-aging. Naukowcy oceniają odmładzającą skuteczność winoterapii jako 20-krotnie większą niż w przypadku witaminy C i 50-krotnie większą niż witaminy E. Co więcej, polifenole mają też działanie przeciwhistaminowe, ograniczają więc reakcje uczuleniowe. Dlatego też są szczególnie polecane dla skóry wrażliwej.

Mathilda i Bertranda Thomasowie – na bazie winogron zbieranych w rodzinnej posiadłości Château Smith Haut Lafitte – opracowali w 1995 r. wiodącą w winoterapii linię kosmetyków Caudalie. Pierwsze winne spa powstało w 1999 r. we Francji w posiadłości Les Sources de Caudalie w rejonie Bordeaux.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 262 times, 1 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *