Zanzibar, afrykańskie kosmetyki, przepisy na kosmetyki naturalne, rytuały piękna i sekretne receptury, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę, singo scrub

Przez 7 dni przed zamążpójściem zanzibarska dziewczyna przechodzi codziennie rytuał singo, czyli naturalny peeling, który przygotowuje się z kwiatów świeżego jaśminu, ylang ylang, róż oraz drzewa sandałowego i wody różanej. Jednak singo to nie tylko zwykły scrub, to coś więcej… to, co kobiety kobietom mogą ofiarować najlepszego.

To również przygotowanie do życia w związku małżeńskim. Dlatego przyszła panna młoda przechodzi także tygodniowy trening gotowania, sprzątania, innych prac domowych, a nawet jak zadowolić męża w sypialni. Singo to 7 dni spędzonych w kobiecym gronie, na śpiewach i rozmowach o pożyciu małżeńskim, o udi, o pobudzającym działaniu goździków i innych afrodyzjakach…

Termin „udi” w języku suahili oznacza kadzidło z drewna aloesu. Aby stworzyć kadzidło, małe kawałki drewna aloesu miesza się w szklanym słoju z wodą różaną i perfumami. Udi jest używane jako perfumy dla domu, a także jako afrodyzjak. Kobiety umieszczają udi pod swoją khanga (długą, afrykańską szatą) na dwie minuty. Kiedy udi znajduje się pod ich ubraniem, przysiadają nad kadzidłem w taki sposób, że dym przenika do wnętrza ich genitaliów. Zapach pobudza ich partnera i działa jak afrodyzjak. Udi jest tajną recepturą kobiet na Zanzibarze i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, właśnie podczas singo.

Goździki – to drugi największy sekret kobiet na Zanzibarze. Używają one specjalnego Clove Scrub, który zwiększa libido i wytrzymałość mężczyzny pozostawiając skórę pełną energii i świeżości. Po połączeniu z olejem kokosowym jest używany do masażu ciała, ale może być również świetny do gry wstępnej, gdy jest stosowany na dolne partie prywatnej sfery kobiety i mężczyzny. Jedna uwaga: NIE STOSUJE SIĘ DO JĄDER! Tego wszystkiego dowie się przyszła panna młoda podczas rytuały singo.

Jak jednak wygląda sama część pielęgnacyjna ceremonii czyli singo scrub? Przyszła panna młoda siedzi na tradycyjnej macie zwanej mkeka, popija ziołową herbatę i zajada się lokalnymi słodyczami z baobabu. W tym czasie jest nieprzerwanie szorowana, aż jej skóra będzie miękka jak jedwab, aromatyczna i promienna. Zabieg powtarza się przez kilka dni z rzędu, aby skóra była dobrze przygotowana do zabiegu henny.

Jak przygotować magiczną mieszankę wonnych kwiatów do Singo Scrub w domu?

Potrzebujesz:

  • świeżych kwiatów jaśminu
  • kwiatów ylang ylang
  • płatków róży
  • goździków
  • mpatchori (nie słynnej paczuli, ale słodko pachnącego zioła rosnącego głównie na Unguja)
  • mpompii (geranium)
  • mrehani (słodka bazylia)
  • liwa (drzewo sandałowe)
  • odrobinę wody różanej

Wszystkie składniki oprócz wody różanej miele się razem używając blendera (na Zanzibarze tradycyjnie używa się do tego celu „Kinu”). Na koniec dodaje się wodę różaną, miesza i gotowe.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 675 times, 9 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *