pękające kruche naczynka, pajączki, skóra naczyniowa, pielęgnacja, naturalne sposoby

Popękane naczynka (pajączki), niezależnie od tego czy to będzie na twarzy, czy na nogach, urody nam nie dodają. Problem najczęściej dotyczy kobiet, a jego przyczyną są estrogeny. Ale istnieje wiele innych czynników mających wpływ na kondycję naszych naczynek krwionośnych – leki hormonalne, picie kawy i alkoholu, palenie papierosów, stres, czy wysoka temperatura.

Wysoka temperatura jest niewskazana, ale chłód sprzyja, a obniżona do poziomu dyskomfortu zbawienna pod warunkiem, że jest aplikowana w kontrolowanym zabiegu oziębiania. Przy pękających naczynkach należy unikać ostrych i gwałtownych zmian temperatur (niewskazane gorące kąpiele i opalanie się).

Masaż lodem

Można go wykonywać codziennie PO zakończonej kąpieli lub prysznicu (obkurcza rozszerzone ciepłem naczynka i przeciwdziała ich pękaniu), ale bezpiecznie krótko, aby nie wywołać intensywnego wtórnego przekrwienia (bezpiecznie krótko, to mniej więcej tyle ile niespieszne wytarcie ciała ręcznikiem). Unikamy gwałtownych różnic temperatur, które mogą spowodować pękanie naczynek. Stosowany regularnie masaż lodem zmusza naczynka do ciągłej pracy, uelastycznia je i wzmacnia.

Maseczka z miodu i siemienia lnianego

Wzmacnia ściany podskórnych naczynek krwionośnych, a dodatkowo silnie nawilża i odmładza skórę.

Potrzebujesz:

  • łyżkę siemienia lnianego
  • 1/3 szklanki letniej wody
  • łyżeczkę miodu
  • łyżeczkę mocnego naparu z arniki (zaparz łyżkę ziół w pół szklanki wody; niewykorzystany napar wypij)

Siemię lniane zalej letnią wodą i od czasu do czasu mieszając zagotuj. Kiedy zgęstnieje, odcedź ziarenka i ostudź do temperatury pokojowej. Dodaj miód i napar z arniki. Maseczkę nałóż na twarz i delikatnie masuj skórę. Pozostaw na kwadrans, a na koniec zmyj chłodną wodą i nałóż krem. Powtarzaj zabieg 1-2 razy w tygodniu.

Kompresy z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy to doskonały środek pobudzający krążenie. Nasączony octem wacik przyłóż bezpośrednio do miejsca dotkniętego problemem na 20 minut.  Powtarzaj zabieg codziennie, do czasu aż naczynia krwionośne staną się niewidoczne.

Kąpiele w liściach winorośli

Liście winorośli są źródłem flawonoidów obkurczających i uszczelniających naczynia krwionośne.

Potrzebujesz:

  • 4 szklanki świeżych liści winorośli
  • 3 l wody

Liście włóż do garnka, zalej wodą i gotuj przez pół godziny. Po tym czasie zdejmij z ognia i odstaw do ostygnięcia. Przecedź napar i wlej do wanny. Dolej tyle wody, aby przykryła twoje nogi, kiedy wejdziesz do środka. Pomocz się pół godziny, a na koniec wymasuj nogi od dołu do góry olejkiem rycynowym. Powtarzaj zabieg 2 razy w tygodniu przez miesiąc.

Okłady z toniku pietruszkowego

Potrzebujesz:

  • garść posiekanej natki pietruszki
  • szklankę wody
  • 2 krople olejku nagietkowego (opcjonalnie)

Pietruszkę włóż do garnka, zalej wodą, doprowadź do wrzenia i gotuj pod przykryciem jeszcze 10 minut. Przecedź i odstaw do ostudzenia. Wstaw na godzinę do lodówki. Teraz możesz dodać olejek. W schłodzonym naparze namaczaj wacik i przykładaj do miejsc dotkniętych problemem. Powtarzaj zabieg co 2 dni przez 2 miesiące. Preparat przechowuj w lodówce nie dłużej niż 2 tyg.

Krem z awokado i dzikiej róży

Potrzebujesz:

  • pół awokado
  • 10 kropel olejku z dzikiej róży

Miąższ awokado włóż do miski i dodaj olejek różany. Wymieszaj składniki aż do uzyskania jednolitej pasty. Nałóż krem bezpośrednio na miejsca dotknięte problemem (najlepiej zaraz po goleniu nóg, co dodatkowo zapobiegnie podrażnieniom skóry, pobudzi krążenie i dotleni komórki) i wmasuj w skórę delikatnymi, kolistymi ruchami. Pozostaw krem na kwadrans, następnie spłucz nadmiar zimną wodą.

Balsam z oliwy z oliwek, czosnku i cytryny

Mieszanka ta wykazuje działanie przeciwzapalne, ujędrniające i wzmacniające, co ułatwia zmniejszanie widoczności niedoskonałości skórnych. Co więcej, pobudza do pracy nasz układ limfatyczny, dzięki czemu przyśpiesza usuwanie z organizmu toksyn. Dzięki temu łatwiej o należyte dotlenienie komórek.

Potrzebujesz:

  • 12 ząbków czosnku
  • pół szklanki oliwy z oliwek typu extra virgin
  • sok z jednej cytryny
  • szklany słoik

Ząbki czosnku przeciśnij przez pastę i włóż do szklanego słoika, a następnie dodaj oliwę z oliwek oraz sok z cytryny. Zakręć słoik i odstaw na noc w ciemne i chłodne miejsce. Rano zamieszaj składniki drewnianą łyżką i przecedź przez sitko.

Wcieraj balsam w obszary dotknięte problemem, delikatnie masując skórę okrężnymi ruchami, aby pobudzić krążenie. Pozostaw balsam na skórze na około godzinę, żeby się wchłonął, a na koniec spłucz zimną wodą. Powtarzaj zabieg co najmniej 3 razy w tygodniu, najlepiej wieczorem. Pamiętaj, że aby uzyskać jak najlepsze i trwałe rezultaty, musisz wykazać się wytrwałością. Co więcej, stosowanie tego remedium należy połączyć ze zdrową dietą (jedz witaminę C, którą znajdziesz w cytrusach, papryce, pietruszce, kiwi) i aktywnością fizyczną.

Śpij z uniesionymi nogami

Lekkie uniesienie nóg usprawni krążenie krwi i powstrzyma pajączki. Wystarczy, że podłożysz pod stopy poduszkę lub zrolowany koc. Banalne… ale działa!

Jakie kosmetyki wybierać?

I już ostatnia rada – postaw na kosmetyki z wyciągiem z arniki, kasztanowca, czy miłorzębu japońskiego. Unikaj natomiast retinolu i kwasów owocowych.

Bye, witches!

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

(Visited 594 times, 16 visits today)
zaklinaczka urody
it@organicvillage.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *